تبلیغات
facebook13 - نقش اضطراب در افزایش ریزش مو

facebook13

دكتر " فائزه كشكولی " متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشكی ایران ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت : ریزش موی ناشی از اضطراب تنها مختص جوانان و بالغین نیست بلكه در كودكانی كه به هر دلیل از جمله  ترس از مدرسه، امتحان و ... دچار نگرانی می شوند نیز به طور مقطعی مشاهده می شود.
این متخصص پوست و مو داشتن ذهن آرام و روحیه شاد را جزء موثرترین تكنیكهای غلبه بر ریزش مو خواند و ادامه داد : اگر ریزش مو ناشی از كمبود مواد مغذی و یا اختلالات هورمونی خاص نباشد به سادگی می توان بر آن غلبه كرد.
وی ماساژ پوست نیمه خشك سر با حوله را در تقویت پوست سر و فولیكولهای سازنده مو بسیار كاربردی دانست و گفت: این تكنیك نوعی ورزش پوست مو بوده و به بهیود جریان یافتن خون در پوست مو كمك می كند.
دكتر كشكولی همچنین خاطر نشان كرد : اكثر افراد در یك دوره مهم زندگی خود، ریزش مو را تجربه می كنند و این امر كاملا طبیعی و ناشی از استرس دوره ای است. اما ادامه یافتن ریزش مو، حتی پس از گذر از آن دوران خاص، طبیعی محسوب نشده و نیاز به بررسی های بیشتر توسط پزشك متخصص دارد.
وی در نهایت، تفكر بیش از حد را نیز یكی از علل شایع ریزش مو عنوان كرده و تصریح كرد: فكر كردن به مدت طولانی باعث انقباض رگهای خونی شده و در نتیجه خون به پوست سر نمی رسد؛ به همین جهت به افرادی كه به اقتضای شغل یا موقعیت خانوادگی و اجتماعی مجبور به انجام كارهای ذهنی هستند توصیه می شود حتما از روشهای آرام سازی بدن مثل تجسم ذهنی مثبت و مدیتیشن استفاده كنند.

 

http://www.medisna.ir/viewNewsDetail.asp?id=2609

 

کشمکش های روانی جوانان :
از مشکلاتی که درزندگی جوانان سایه گسترده است بلکه بسیاری آنها با آن بیماری ها دست وگریبان هستند کشمکش های روانی است. جوانان ما در تناقض واقع هستند. اضطراب روانی وپریشانی های نفسی سراسر وجودشان را درهم پیچانده است. جوانا ن ما نسبت به آینده نا امید هستند ، به هر چیز به نگاه بد بینانه می نگرند، حس بدگمانی در آنان به مراتب قویتر از حس خوشبینی است، به شخصیت وتوانایی خود اعتماد ندارند. خودرادر مقابل دیگران ناچیز واندک می شمارند، حس حقارت وخود کم بینی درمیانشان به اوج خود رسیده است. همین خوف وهراس باعث می گردد که اقدام به هیچ کاری نکنندومنتظربمانند که دیگران بیایند برایشان کارهارا رو به راه کنند.دراثر اضطرابهای روانی است که کیش شخصیت وفرد محوری به قیمت جمع محوری درزندگی مردم ما سایه گستر باشد.ازاین رو است که ما به پشت رهبران خودکامه خود حرکت می کنیم وهر اندازه که اشتباه هم مرتکب می شوند با آن هم چشم ها مان را به پایین افگنده همچنان هی میدان تی میدان ، به دنبال شان به پیش میرویم!!
جوانان ما نسبت قضایا باسطحی نگری نگاه می کنند، اگر نسبت به کسی خوشبین شدند دیگر هیچ عیبی را دروی عیب تلقی نمی کنند وهمه کار او درنگاه آنان نیکو جلوه می نماید ودر دفاع از آو تا سرحد تعصب وبرمی خیزند، اما اگر شخص دیگری را بد دیدند، آنگاه ازبدگویی شان نپرس!! بدترین الفاظ را به سویش حواله خواهند داد واز برچسب زدن هیچ نوع تهمت به وی دریغ نخواهند کرد.ازسوی دیگر درجوانان ما چیزی به نام مسؤلیت شناسی وجود ندارد.همین عدم شناخت مسؤلیت سبب گردیده که هیچ جوانی به ساختن زندگی وآینده خویش نظر نداشته باشد ودر نتیجه دارای شخصیت ضعیف به بار آید وهمیشه به دست خارجی ها نگاه کند که چه می کند وبرایش چگونه رهنمایی می نماید. واو هم افتخار نماید که با یکتن خارجی به انگلیسی صحبت نمود. اینکه همه مقدرات کشور به دست بیگانه نباید قرار گیرد مفکوره ای پوچ وبی معنا شده است. ما اگرتاریخ اسلام را در نظر بگیریم که پیامبر اسلام اسامه بن زید را در آخرین روزهای زندگی خود به سرلشکری ارتشی گماشت که آن لشکر در مقابل قیصر می جنگید وهنوز عمر اسامه از هجده سال تجاوز نمی کرد. همچنان محمد بن قاسم، فاتح هندستان جوانی هفده ساله بود.درتاریخ کشور خودمان احمدشاه ابدالی درعمر بیست وسه سالگی به کرسی پادشاهی افغانستان دست یافت. ازاین قبیل امور مادرتاریخ بشر به ویژه تاریخ اسلام بسیار داریم.دراثر همین مسؤلیتی ها جمع بسیاری از جوانان ما در حال بیکاری به سر می برند وتوان وابتکار هیچ کاری را ندارند. لذا به قطع راه ها ودزدی ها وغیره کارهای خلاف دست می برند.

صفحات جانبی


آخرین پست ها


نویسندگانآمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :