تبلیغات
facebook13 - مشکلات اجتماعی جوانان

facebook13

ازلحاظ اجتماعی حالت جوانان ما درحالتی بد تر از هر عرصه دیگر به سر می برند. جوانان ما در خانواره هایی به سر می برند که افراد آن هر کدام شان مفکوره خاص خودش را دارد. وممکن است که در میان یک خانه چندین اندیشه وجود داشته باشد وهر کدام به فکر خودش می باشد ودرپی حذف مفکوره جانب مقابل ،دراین حال ووضع جوان درحال اضطراب قرار گرفته نمی داند که حق با کدام یکی است واو از کدام شخصی پیروی نماید.حتی دراکثرحالات میان زن وشوهر در بسیاری مسایل از جمله مسایل تربیت فرزندان اختلاف وجود دارد وهرکدام به روش وطریقه خود واندیشه ای که دارد پسر را تربیت می نماید دراثر این اختلاف فکری حیات فرزند دچار اضطراب وتناقض می گردد.
وچیز دیگری که زندگی مردم را به بد بختی کشانده است، رابطه نامطلوب پسرودختر است. امروز زیر نام آزادی سدها بد اخلاقی صورت می گیرد ومتأسفانه دراین اواخر به شهر های بزرگ کشورماهم به طور بی شرمانه ای انتشار یافته است. نظام تعلیمی مختلطی که در جامعه ما حاکم شده فضا را برای همه بد اخلاقی ها آماده نموده است.به سبب تعلیم یکجایی وانتشار فساد جامعه ما از مسؤلیت های خود باز خواهند ماندووقت گران بهای خود را در رابطه های نامشروع به سر خواهند کرد. همچنان رسانه های بی ضابطه ای که در کشورما رواج پیداکرده است وفیلم ها وموسیقی های بی ضابطه خارجی را روی آنتن آوردن چقدر به فساد واضطراب اجتماعی در کشور ما افزوده است. دریک شبانه روز ساعت ها وقت جوانان ما صرف شنیدن موسقی هندی وایرانی واروپایی می شود. برنامه های موسیقی درتمام رسانه های دیداری وشنیداری کشور محور قرار گرفته است. درحقیقت می گویند که موسقی نمک برنامه های تصویری وشنیداری است به این مفهوم که اندازه آن نباید از پنج فیصد تجاوزنماید ولی دررسانه های ما نود فیصد ازبرنامه را موسقی تشکیل داده است. ببینید اگردریک کاسه نود درسد نمک باشد وده درسد چیزهای دیگر درآن حال برسر تناول کننده چنین غذایی چه خواهد آمد؟!!!...البته همه اینها در ازدیاد مشکلات اجتماعی ما اثر گذار می باشدونمی توان تأثیر زشت ومنفی آن را نادیده انگاشت. مع الاسف همیشه شکار اول همه بد بختی ها جوانان قرار می گیرند ؛ زیرا سن آنها ایجاب می نمایدکه درحال گرفتن واخذ نمودن می باشند ودراین سن وسال انسان می خواهد که خود را به زودی اشباع نماید وظرف خالی خود را پر سازد. چه درمارکیت که مال خوب نباشد مردم از مال بد هم استفاده خواهند نمود وآن راخریداری خواهند کرد به ویژه که از عیبهای آن هم آگاهی نداشته باشندوبه ضرر آن پی نبرند.
گذشته از آنچه بیان داشتیم مسایل ومشکلات گوناگون زیادی دست به دست هم داده اند که جوانان مارابه شکل خصوص ومردم مارابه طورعموم زیر رگبار هجوم قرار داده است واسباب بد بختی ملت مارا فراهم آورده است. وما بخاطر آنکه از اطالت کلام جلوگیری کرده باشیم از بیان آنها خود داری ورزیدیم وبه این سطور بسنده نمودیم.
درآینده ، درمقاله ای مستقل،ان شاء الله به بررسی راه های حل وروش درمان این بیماری ها خواهیم پرداخت.

 

صفحات جانبی


آخرین پست ها


نویسندگانآمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :